Založ si blog

GRCstambulský dohovor

 

Cirkev sa zobúdza. Konečne. Z tichého pokojného sledovania každodenného života rodín,sa postavila na jej ochranu a poukazuje na zvrátenosť spomenutého dohovoru. Len si pripomeňme fakty. Istambulský dohovor podpísala v máji 2011 ministerka spravedlivosti Lucia Žitňanská, našťastie nebol ratifikovaný. Zaujímavé, že to bola práve poslankyňa KDH, strany, ktorá si zakladá na kresťanskej tradícii… Otázka na cirkev,stále veríte, že KDH je správnou voľbou? Spomeňme len pár ľudí, ktorí sú produktom KDH, Daniel Lipšic, o ňom sa zmieňovať nebudem, to sa stačí opýtať JuDr Harabína, už zmieňovaná Lucia Žitňanská a jej prezumcia viny, ja mám dokazovať svoju nevinu, a na čo je polícia, tá mi má preukázať môj prehrešok voči zákonu…. Ján Fígeľ zničil totálne poľnohospodárstvo a to nespomínam byt za pár drobných v cenre Bratislavy… To som spomenul len pár členov z liahne „farizejov“ , ale idem späť k dohovoru.

                Samozrejme, že termín rod je zavádzajúci a jedná sa o GENDER ideológiu. Rod je termín, ktorý sa používa v biológii pre klasifikáciu rastlín alebo živočíchov. Ale človeka? Nie je to porušenie Európskeho dohovoru o ľudských právach? Od prírody sme muži a ženy, nič medzi neexistuje i keď pred rokom, či dvoma vznikol „hybrid“- člověk čo si dal vyoperovať mužské i ženské znaky, niekto bezpohlavný. Človek sa rodí ako muž, žena a nie nič medzi. Raz už sme stavali Babylonskú vežu a tak ako padla v minulosti padne i dnes,tak sa nehrajme na Boha, prosím. A ak je niekto transvestita? To, že nedokáže prijať seba samého je skôr vecou psychológie. Zlyhali výchova, spoločnosť i samotná rodina. Dokážem pochopiť, že rodičia snažiaci sa zabezpečiť deti, aby im nič nechýbalo,často chodiaci z roboty do roboty sú nútení spoločnosťou, prostredím….konať tak, aby sa nevymykali „normálu“ ale nestrácajú tým niečo? Prichádzajú deti o výchovu, často nevedia rozlíšiť dobré od zlého, fikciu v televízii od skutočného sveta, prichádzajú o prvé zaľúbenie detí… Toto nie je výčitka namierená k rodičom skôr ku kapitalistickému zriadeniu sveta.

Áno, faktom ostáva, že najviac znásilnení sa stáva medzi manželmi. Každá rodina má svoje muchy, ale práve tieto bolesti, odlišnosti… ju zoceľujú. V čom? Najmä v láske. Dospelý je človek podľa mňa až vtedy, keď dokáže odpustiť rodičom ich zlyhania a verím, že každé dieťa, budúci rodič sa poučí z chýb, čo spravili jeho rodičia na ňom. Istambulský dohovor chráni ženy alebo len ženy. Nie je to tak časté, ale i u nás sú i muži zneužívaní ženami, psychicky, fyzicky, sexuálne… Ja ako heterosexuálny muž sa cítim byť diskriminovaný. Prídem domov nemôžem nič povedať partnerke, lebo sa do mňa obujú feministky, deťom, snažiť sa ich viesť k hodnotám… obujú sa do mňa „další sektári“, že im beriem právo rozhodnúť sa… kedy môžem povedať svoj názor a som vlastne podstatný?

V každej civilizovanej spoločnosti je úcta k ženám a sú rovnocennými partnermi k mužom. Samozrejme sú výnimky Islamský svet, kde je žena podriadená mužovi. Istambulský dohovor je okrem prijímania GENDER ideológie i predvojom k prijímaniu utečencov. Ako to viem? Lebo som ho čítal, sú tam veci, ktoré si neviem stotožniť s Európou. Napr. čl. 38 mrzačenie ženských pohlavných orgánov. Pri všetkej úcte toto je skôr typické pre primitívne kmene v Afrike, kde ženskú obriesku pokladajú za normálnu ako za Európu.

Ďaľšia vec je zapojenie mimovládnych organizácii do tohoto problému a školenie odborníkov. Uvedomme si, že mimovládne organizácie, nie sú nikým volené a o ich financovaní vieme veľmi málo.

Môj obľúbený článok 42 neakceptovateľné ospravedlnenie trestných činov vrátane trestných činov spáchaných v mene tzvcti“. To prosím Vás o čom tu meliete? Aká tzv. česť? Tak ja Vám tu milá Európská únia niečo vysvetlím. Úloha otca bola vždy ochranná. Muži chodili loviť mamuty, lebo boli na to anatomicky pripravený, nebola v tom diskriminácia, ale chránili toho podstatnejšieho, čo sa staral o deti… Muži bojovali vo vojnách…. Vždy boli ochotní pre ochranu rodiny zomierať, to sa nazýva   láska. Česť sa nedá kúpiť, tú si musíš zaslúžiť a VY milí politici ju nemáte ani jeden, pred voľbami hovoríte ináč ako po voľbách, v lži česť nenájdete. Takže názorný príklad. Predstavte si, že máte dcéru a skupina migrantov Vám ju znásilní, budem nechutný a pôjdem do detailov, 6, 7 sa na nej prestrieda a ona ak to prežije a nezabijú ju, bude navždy v živote poznačená, nikdy nebude mať plnohodnotný vzťah, VY nebudete mať vnúčatá… Aký trest si zaslúžia? Chammurapiho zákonník by Vám povedal oko za oko. zub za zub, odpustiť im…? Rozdiel medzi mužom pred 200 rokmi a dnes je veľký. Ten pred 200 rokmi by vedel hneď čo konať pričom, muž dnešnej doby je metrosexuál, krásne vonia, má dobrú prácu… ale bez cti a hrdosti…

Čo by som urobil ja?  Dal by som ich „dole“. Určite ma za tento názor veľa ľudí zatratí, veľa pochopí… Ale kde je povedané, že ak to spáchajú raz „na mojej dcére“ nespáchajú to i na niektorej ďaľšej znova? Bol by som kvôli tomu zatratený? Desatoro hovorí nezabiješ… alebo by to bol prejav pomsty, lásky, strachu…

Igor Matovič za slušné Slovensko

08.04.2018

Čo je veľa, to je veľa. Vždy som pokladal politický ring za divadelné javisko, kde každý hrá podľa svojho scénara na city voličov. Asi to malo určité pravidlá, ktoré súčasní politici viac »

Hladný Sulík

03.04.2018

Chceli ste si v piatok kúpiť teplé rožky? Zabudnite! Takýmto krásnym statusom sa ohradil predseda SaS voči zatvoreným obchodom. Zdôraznil, že keď bude vo vláde, zaručene to zmení. Nečakal viac »

Výzva slovenskému premiérovi Róbertovi Ficovi

20.09.2017

Pán premiér v mene lásky, mieru a práva každého človeka na život. Ako právnik viete, čo zahŕňa právo na život, ja Vás ako kresťan–katolík, pacifista vo svojom mene žiadam, aby ste už viac »

počasie, ochladenie,

Po horúčavách prišla vlna búrok, blesk spôsobil obrovský požiar

23.06.2018 06:00

Štvrtkové počasie bolo takmer vražedné. Počas dňa na niektorých miestach teploty prekročili tridsiatky, v noci na piatok sa Slovenskom prehnala vlna búrok.

Lifeline

Taliani aj Malta odmietli prijať ďalšiu loď s migrantmi. Neľudské, znie z Ríma

22.06.2018 21:27

Taliansky minister dopravy Danilo Toninelli oznámil, že Malta odmietla prijať záchrannú loď Lifeline s 224 migrantmi na palube.

Izrael Palestínčania Gaza protesty zranení

V pásme Gazy sa opäť protestovalo, najmenej 20 Palestínčanov sa zranilo

22.06.2018 21:06

Najmenej 20 Palestínčanov utrpelo zranenia počas ďalšieho zo série protestov na hraniciach medzi pásmom Gazy a Izraelom.

Bašár Asad

Rokovať s USA? Strata času, verí Asad

22.06.2018 20:08

Sýrsky prezident Baššár al-Asad si myslí, že je nezmyselné rokovať so Spojenými štátmi americkými.

zabiacik

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 25259x
Priemerná čítanosť článkov: 1943x

Autor blogu

Kategórie