Založ si blog

GRCstambulský dohovor

 

Cirkev sa zobúdza. Konečne. Z tichého pokojného sledovania každodenného života rodín,sa postavila na jej ochranu a poukazuje na zvrátenosť spomenutého dohovoru. Len si pripomeňme fakty. Istambulský dohovor podpísala v máji 2011 ministerka spravedlivosti Lucia Žitňanská, našťastie nebol ratifikovaný. Zaujímavé, že to bola práve poslankyňa KDH, strany, ktorá si zakladá na kresťanskej tradícii… Otázka na cirkev,stále veríte, že KDH je správnou voľbou? Spomeňme len pár ľudí, ktorí sú produktom KDH, Daniel Lipšic, o ňom sa zmieňovať nebudem, to sa stačí opýtať JuDr Harabína, už zmieňovaná Lucia Žitňanská a jej prezumcia viny, ja mám dokazovať svoju nevinu, a na čo je polícia, tá mi má preukázať môj prehrešok voči zákonu…. Ján Fígeľ zničil totálne poľnohospodárstvo a to nespomínam byt za pár drobných v cenre Bratislavy… To som spomenul len pár členov z liahne „farizejov“ , ale idem späť k dohovoru.

                Samozrejme, že termín rod je zavádzajúci a jedná sa o GENDER ideológiu. Rod je termín, ktorý sa používa v biológii pre klasifikáciu rastlín alebo živočíchov. Ale človeka? Nie je to porušenie Európskeho dohovoru o ľudských právach? Od prírody sme muži a ženy, nič medzi neexistuje i keď pred rokom, či dvoma vznikol „hybrid“- člověk čo si dal vyoperovať mužské i ženské znaky, niekto bezpohlavný. Človek sa rodí ako muž, žena a nie nič medzi. Raz už sme stavali Babylonskú vežu a tak ako padla v minulosti padne i dnes,tak sa nehrajme na Boha, prosím. A ak je niekto transvestita? To, že nedokáže prijať seba samého je skôr vecou psychológie. Zlyhali výchova, spoločnosť i samotná rodina. Dokážem pochopiť, že rodičia snažiaci sa zabezpečiť deti, aby im nič nechýbalo,často chodiaci z roboty do roboty sú nútení spoločnosťou, prostredím….konať tak, aby sa nevymykali „normálu“ ale nestrácajú tým niečo? Prichádzajú deti o výchovu, často nevedia rozlíšiť dobré od zlého, fikciu v televízii od skutočného sveta, prichádzajú o prvé zaľúbenie detí… Toto nie je výčitka namierená k rodičom skôr ku kapitalistickému zriadeniu sveta.

Áno, faktom ostáva, že najviac znásilnení sa stáva medzi manželmi. Každá rodina má svoje muchy, ale práve tieto bolesti, odlišnosti… ju zoceľujú. V čom? Najmä v láske. Dospelý je človek podľa mňa až vtedy, keď dokáže odpustiť rodičom ich zlyhania a verím, že každé dieťa, budúci rodič sa poučí z chýb, čo spravili jeho rodičia na ňom. Istambulský dohovor chráni ženy alebo len ženy. Nie je to tak časté, ale i u nás sú i muži zneužívaní ženami, psychicky, fyzicky, sexuálne… Ja ako heterosexuálny muž sa cítim byť diskriminovaný. Prídem domov nemôžem nič povedať partnerke, lebo sa do mňa obujú feministky, deťom, snažiť sa ich viesť k hodnotám… obujú sa do mňa „další sektári“, že im beriem právo rozhodnúť sa… kedy môžem povedať svoj názor a som vlastne podstatný?

V každej civilizovanej spoločnosti je úcta k ženám a sú rovnocennými partnermi k mužom. Samozrejme sú výnimky Islamský svet, kde je žena podriadená mužovi. Istambulský dohovor je okrem prijímania GENDER ideológie i predvojom k prijímaniu utečencov. Ako to viem? Lebo som ho čítal, sú tam veci, ktoré si neviem stotožniť s Európou. Napr. čl. 38 mrzačenie ženských pohlavných orgánov. Pri všetkej úcte toto je skôr typické pre primitívne kmene v Afrike, kde ženskú obriesku pokladajú za normálnu ako za Európu.

Ďaľšia vec je zapojenie mimovládnych organizácii do tohoto problému a školenie odborníkov. Uvedomme si, že mimovládne organizácie, nie sú nikým volené a o ich financovaní vieme veľmi málo.

Môj obľúbený článok 42 neakceptovateľné ospravedlnenie trestných činov vrátane trestných činov spáchaných v mene tzvcti“. To prosím Vás o čom tu meliete? Aká tzv. česť? Tak ja Vám tu milá Európská únia niečo vysvetlím. Úloha otca bola vždy ochranná. Muži chodili loviť mamuty, lebo boli na to anatomicky pripravený, nebola v tom diskriminácia, ale chránili toho podstatnejšieho, čo sa staral o deti… Muži bojovali vo vojnách…. Vždy boli ochotní pre ochranu rodiny zomierať, to sa nazýva   láska. Česť sa nedá kúpiť, tú si musíš zaslúžiť a VY milí politici ju nemáte ani jeden, pred voľbami hovoríte ináč ako po voľbách, v lži česť nenájdete. Takže názorný príklad. Predstavte si, že máte dcéru a skupina migrantov Vám ju znásilní, budem nechutný a pôjdem do detailov, 6, 7 sa na nej prestrieda a ona ak to prežije a nezabijú ju, bude navždy v živote poznačená, nikdy nebude mať plnohodnotný vzťah, VY nebudete mať vnúčatá… Aký trest si zaslúžia? Chammurapiho zákonník by Vám povedal oko za oko. zub za zub, odpustiť im…? Rozdiel medzi mužom pred 200 rokmi a dnes je veľký. Ten pred 200 rokmi by vedel hneď čo konať pričom, muž dnešnej doby je metrosexuál, krásne vonia, má dobrú prácu… ale bez cti a hrdosti…

Čo by som urobil ja?  Dal by som ich „dole“. Určite ma za tento názor veľa ľudí zatratí, veľa pochopí… Ale kde je povedané, že ak to spáchajú raz „na mojej dcére“ nespáchajú to i na niektorej ďaľšej znova? Bol by som kvôli tomu zatratený? Desatoro hovorí nezabiješ… alebo by to bol prejav pomsty, lásky, strachu…

Daňo prezidentom?

14.09.2018

Každý má svoj názor na novinára Martina Daňa. Časť ľudí ho má za blázna za jeho neortodoxné správanie, časť za génia. Nikoho nechcem presviedčať a vnucovať mu svoj názor, či ho „milovať alebo nenávidieť.“ Novinár Martin Daňo spĺňa všetky zákonné predpoklady, aby sa mohol uchádzať o post prezidenta. Jediné, čo mu zatiaľ chýba je 15 000 podpisov alebo [...]

„Zem“ volá Beblavého

24.08.2018

Pán Beblavý vráťte sa z vesmíru späť na planétu Zem. Hovorí sa mlčať je zlato. Mohli by ste sa inšpirovať ľudovou múdrosťou, i keď vo vašom prípade to bude asi ťažké. Kandidatúra Štefana Harabína má byť najväčším problémom Slovenska? Nebláznite. Problémom Slovenska je zdravotníctvo, školstvo, cesty, nekvalitné potraviny, rozkrádanie štátneho rozpočtu, [...]

Nepodarený vtáčik raz skončí v klietke

29.06.2018

Miško Havran ma už ničím nedokáže prekvapiť. Len jednu vec by som mu chcel odkázať. Starý známy výrok: „Pýcha predchádza pád“. Myslím si, že v jeho prípade zlyhalo viacej vecí v jeho výchove. Tvrdo ponížiť katolického kňaza Mariána Kuffu nazvať ho cirkusantom a poslať do cirkusu len za to, že sa názorovo nezhodnete? Kuffa len zaujal klasický konzervatívny [...]

Donald Trump, ucho, obväz

Trump s obviazaným uchom na zjazde Republikánskej strany, ľudia skandovali bojuj

16.07.2024 07:00

Keď Trump vkročil do haly v Milwaukee, kde sa zjazd koná, prítomní skandovali "Bojuj! Bojuj! Bojuj!" a zaťali ruky v päste.

dron

Milión dronov za rok? Na Rusov sa v ukrajinských pivniciach pripravuje armáda strojov

16.07.2024 06:38

Námestník ukrajinského ministra pre digitalizáciu chce, aby Ukrajinci vyrábali za rok milióny dronov.

ATACMS, rakety

ONLINE: Pentagón vysvetlil, prečo nechce povoliť Ukrajine útočiť americkými raketami hlboko v Rusku

16.07.2024 06:30, aktualizované: 06:58

Napriek tomu, že Spojené štáty povolili Kyjevu používať americké zbrane pre útoky na ruskom území blízko hraníc, ich použitie hlbšie v Rusku odmietajú.

Biden

WSJ: Miliardár Musk chce naliať do Trumpovej kampane 45 miliónov dolárov mesačne

16.07.2024 06:09

Americký miliardár Elon Musk chce venovať mesačne zhruba 45 miliónov dolárov organizácii, ktorá usiluje o zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta Spojených štátov.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 60151x
Priemerná čítanosť článkov: 3759x

Autor blogu

Kategórie